Biała herbata zamiast zielonej

Zamiast zielonej – biała herbata

W świecie herbat zielona herbata od zawsze cieszy się uznaniem jako napój zdrowotny. Jednak również biała herbata zdobywa swoich zwolenników. Warto próbować nowych smaków.

Biała herbata określana jest jako najbardziej delikatna spośród wszystkich herbat. Dzieje się tak, bowiem powstaje z najmłodszych pąków krzewów herbacianych. Zachowanie tej delikatności wymaga szczególnego podejścia. Liście są jedynie delikatnie suszone. To pozwala zachować ich naturalny kształt i właściwości. Minimalna obróbka jest konieczna, aby ta dobra herbata zachowała wysoki poziom antyoksydantów. Herbata zielona najczęściej posiada ich znacznie mniej.

Napój na zdrowie

Wielu miłośników herbaty twierdzi, że herbata zielona posiada niezbyt przyjemny, trawiasty smak. Z tego powodu niektórzy rezygnują z jej picia. Nie oznacza to automatycznie, że muszą rezygnować z delikatniejszych smaków. Alternatywą jest właśnie biała herbata. Posiada ona delikatny, często kwiatowy profil smakowy. Odpowiada on osobom, które szukają łagodniejszego napoju. Nie znajdą tam śladu goryczki, która czasami towarzyszy zielonej herbacie.

Smak, to nie wszystko co oferują herbaty świata. Regularnie pite, pozytywie oddziałują na zdrowie. Zielona herbata posiada właściwości antyoksydacyjne. Wspomaga również utratę zbędnych kilogramów. Jednak biała wersja również ma wiele do zaoferowania. Może przyczyniać się do obniżenia ryzyka chorób serca, a także pozytywnie oddziaływać na skórę. Trzeba jednak pamiętać, że jest to jedynie dodatek. Nawet najlepsze herbaty nie zastąpią leczenia wdrożonego przez lekarza. Faktem niepodważalnym jest natomiast mniejsza ilość kofeiny niż w herbacie zielonej. To czyni herbatę białą doskonałym wyborem dla osób wrażliwych na ten składnik.

Dla koneserów i do codziennego spożycia

Biała herbata jest synonimem delikatności. Za to właśnie cenią ją koneserzy. Nie oznacza to jednak, że jest to napój przeznaczony tylko dla znawców tematu. Każdy sklep z herbatami posiada na swoich półkach białe warianty herbaty. W sklepie specjalistycznym znajdziemy oczywiście większy wybór niż w markecie. Dostępne są tam także bardziej ekskluzywne propozycje. Jeśli jednak jest to początek drogi do herbacianego świata, można zacząć od zwyczajnej herbaty białej. W ten sposób można zdecydować czy jest to wariant dla nas. Trzeba przy tym uważać na liczne mieszanki smakowe. Biała herbata jest na tyle delikatna, że ewentualne dodatki zdominują jej smak. Zdecydowanie nie powinna być to herbata z imbirem, ani z dodatkiem słodkich owoców. Najlepsza jest wersja bez żadnych dodatków. Tylko taka pozwoli w pełni cieszyć się tym, co oferuje ten wariant.