Zestawy herbat w niecodziennych opakowaniach

zestawy herbat

Estetyczne zestawy herbat

Nie ulega wątpliwości, że w dobie dużej konkurencji producenci przeróżnych produktów starają się zwrócić uwagę klienta. Rynek herbat również zalicza się do tego tego grona. Tak więc, samo stwierdzenie, że najlepsze herbaty oferuje ta konkretna firma, jest już niewystarczające. Konsument oprócz smaku, wymaga również estetycznego wyglądu opakowania, w które pakowane są pojedyncze herbaty lub całe zestawy herbat. Badania pokazują, że im zmyślniejsza i bardziej przyciągająca wzrok prezentacja produktu, tym większa szansa na jego zakup.

Powrót do tradycji

Z tego wynika, że klasyczne tekturowe pudełko, w którym na ogół sprzedawana jest zielona herbata, jest mało zachęcające. Obecnie herbata stała się napojem powszechnym, jednak w XVII wieku stanowiła ona towar luksusowy. Herbata była wyznacznikiem statusu społecznego oraz okazją do spotkań w szerszym gronie znajomych. Współczesny konsumpcjonizm nieco zdeprecjonował status herbat, na rzecz wymyślnych napojów izotonicznych bądź gazowanych.
Warto jednak podkreślić, że coraz częściej możemy spotkać np. w galeriach handlowych sklep z herbatami, podtrzymujący tradycję tego szlachetnego naparu. Jest rzeczą interesującą, że konsumenci coraz częściej decydując się na zakup prezentu, wybierają właśnie herbatę. Wspomniana wcześniej powszechność tego zioła, równoważy estetyka opakowania, oraz konkretny gatunek.

Zestawy prezentowe niezmiennie popularne

Ekskluzywny zestaw herbat możemy nabyć w wykwintnym drewnianym pudełku bądź zdobionej puszce. Dzięki temu, herbata doskonale nadaje się na prezent. Gatunkowo dobra herbata może kosztować nawet ponad 100 zł. Nie ma zatem obaw o popełnienie nietaktu, jeżeli chodzi o wręczenie tego typu podarunku. Bynajmniej, niebanalna prezentacja smacznej herbaty, prawdopodobnie ucieszy każdego.
Ponadto, nie brakuje również opakowań sprzyjających ekologii, co jest dodatkowym atutem. Miłośnicy eko rozwiązań zapewne docenią biodegradowalne torebki i tuby w które zapakowana jest herbata. Wydaje się, że można zaryzykować stwierdzenie, iż prestiż herbaty wraca do łask. Chodzi mianowicie o to, że zestawy herbat w eleganckich skrzynkach i szykownych pudełeczkach, wprowadzają element luksusu do codzienności. Warto od czasu do czasu sprawić sobie bądź bliskim taką aromatyczną niespodziankę w uroczym opakowaniu. Jest to szczególnie polecane właśnie teraz, kiedy ludzie zaczynają doceniać nawet najmniejszą radość życia.

Sklep z herbatami – jakie herbaty zielone nam zaoferuje

herbata sklep

Sklep z herbatami dla każdego

Sklep z herbatami może zaskoczyć nas wieloma ciekawymi informacjami o właściwościach, pochodzeniu i sposobach parzenia. Istnieje także wiele ciekawych sposobów na podawanie herbaty. Sztuka tworzenia naparu z zielonych liści nie jest jednak trudna. Tego rodzaju sklepy kierują swoją ofertę do osób, które są miłośnikami tego naparu i wiedzą co to dobra herbata , oraz do tych, który swą przygodę dopiero rozpoczynają. Nie trzeba mieć większego pojęcia o tym, która herbata zielona pobudza, a która ma działanie uspokajające.

Zielone, a jednak inne

Zielone herbaty świata różnią się smakiem. Powoduje to odmienny sposób oksydacji liści i różne sposoby uprawy. W różnych zakątkach globu. W ten sposób napar z chińskich liści, będzie zupełnie inny od tego sprowadzonego np. z Japonii.
Najbardziej rozpowszechnioną chińską herbatą zieloną jest odmiana o lekko złotawych liściach i delikatnie owocowym posmaku Long Jing. Klasyczna odmiana o zwiniętych liściach i tradycyjnym aromacie to Gunpowder. Dla przeciętnego Europejczyka bardziej znane mogą być jednak herbaty japońskie, takie jak np. Matcha lub Sencha. Matcha swój bogaty smak, zawdzięcza nie tylko utarciu na drobny proszek, ale także nietypowemu sposobowi uprawy. Krzaki tej herbaty rosną w zacienieniu, dzięki temu uzyskuje się piąty smak, umami. Sencha natomiast słynie ze swojego trawiastego, delikatnie morskiego aromatu. Istnieje jeszcze wiele rodzajów takich jak Gyokuro, Mao Feng, Genmaicha.

Fachowe doradztwo w sklepie

Dobrze wyposażony sklep z herbatami, powinien mieć w ofercie większość z nich. Takie miejsca najczęściej prowadzą profesjonaliści, którzy potrafią opisać dokładnie działanie i walory smakowe każdej z nich. Ich asortyment jest bardzo dobrze przygotowany dla tych, którzy szukają wyjątkowych doznań zapachowych i smakowych. Dobra zielona herbata jest też świetnym pomysłem na prezent. Osoby nieposiadające większego obeznania w świecie naparów, nie muszą się jednak obawiać, gdyż w takim sklepie znajdą gotowe zestawy herbat. Dzięki temu mogą łatwiej i bez większych obaw trafić w gust osoby, którą chcą obdarować.